Sport ja FitnessJalgpall

Intercontinental Cup jalgpallis

Tänapäeva jalgpallis on palju erinevaid trofeise, mille võistkonnad võistlevad erinevatel tasanditel. Klubiliikmesriigi jalgpallis on kõige prestiižikam turniir Meistrite Liiga, samas kui meeskonnad võistlevad maailma kõige aktiivsemalt. Kuid need kaks turniiri ei piirdu ainult jalgpalliga, on meeskonnale palju rohkem mitmekülgseid võistlusi. Ja sel juhul räägime Intercontinental Cupist. Saate teada, kui kaua see on toimunud, milline on selle sisuline olemus ja kes seda sagedamini võidab. Lisaks saate teada, milline on Interkontinentaalide võistlus rannapilvel, ja kui suur on selle erinevused.

Mis see on?

Kontinentidevaheline karikas on turniir, mis toimus ajavahemikus 1960-2004 kahe klubi vahel. Üks neist oli eespool nimetatud Euroopa meistrite liidu võitja ja teine - Copa Libertadoresi võitja. Libertadoresi karikas on Lõuna-Ameerika meistrivõistluste liidu analoog, kus on kindlaks määratud, millised klubid on selle mandri territooriumil kõige tugevamad. Seega on Intercontinental Cup väike turniir, mis koosneb ühest võistlusest ja selle turniiri raames otsustatakse, milline jalgpall on konkreetsel aastal tugevam, Lõuna-Ameerika või Euroopa.

Turniiri ajalugu

Intercontinental Cup on toimunud alates 1960. aastast, kuid tuleb märkida, et esimese kahekümne aasta jooksul koosnes see kahest võistlusest, kuid alates 1980. aastast on turniiri vorming muutunud ning meeskonnad hakkasid pidama mitte kahte, vaid ühte mängu. 1960. aasta esimene meister oli Madrid "Real", kes võitis Uruguayan "Penarol" kogusummas 5: 1. Juba järgmisel aastal sai süsteemi ebatäiuslikkus märgatavaks. "Penyari" esimesel võistlusel võitis Portugali "Benfica", kuid teises võistluses võitis Uruguay klubi. Selle tulemusena pidin mängima kolmandat otsustavat mängu, kus Uruguayanid võtsid võidu ära. Kuid turniiril on kolm võistlust, mis pole veel kõige mainekamad - see oli ka nii, et formaat ei kesta nii kaua. Esimeseks klubiks, mis võitis trofee 1980. aastal uues vormis, oli Uruguay National, kes võitis Inglismaa Nottinghami metsa.

Intercontinental Cup viimane omanik oli Portugali klubi "Porto", mis 2004. aastal ületas Colombia klubi "Once Caldas" karistused. Selle turniiri kõige tiitlustega klubid on kolm Lõuna-Ameerika ja kaks Euroopa esindajat. Me räägime Argentina klubist Boca Juniors, Uruguay meeskonnad Penarol ja Nacional, samuti Itaalia Milanost ja Hispaania Realist. Kõik need turniiri ajaloo võistkonnad võitis tiitli kolm korda.

Karika lõpp

Juba 2000. Aastal sai selgeks, et Intercontinental Cup jalgpallis kaotas oma populaarsuse ja liikus oma languse poole. Siis esimest korda korraldati Club World Cup, mis hõlmas mitte ainult kahe tugevaima kontinentaalse konföderatsiooni esindajaid. Selle tulemusena sai see populaarseim turniir ja Intercontinental Cup lõpetas eksisteerimise. Kuid nagu juba eespool mainitud, toimub see turniir mitte ainult klassikalises jalgpallis. Tal on selline turniir ja rannapall. Kontinentidevaheline tass on seal - see on vähe erinevat võistlust ja seda väärt eraldi rääkida.

Trofee rannapilvel

Mis muudab selle turniiri, kui tegemist on rannapiltidega? Kontinentidevaheline tass on sel juhul täiesti erinev. Esiteks, seda ei tehta mitte klubide, vaid rahvusrühmade vahel. Teiseks ei ole see nii ebaoluline. Vastupidi, seda peetakse teise mainekaimaks pärast maailmameistrivõistlusi. Siin on mõned rannapiltide eripärad. Intercontinental Cup on suhteliselt noor turniir, see toimub ainult 2011. aastal. Seega mängiti seda vaid viis korda.

Kes on selle turniiri tugevus, mis on kuulus rannapiltidega? Rahvusvaheline võistlus võitis Brasiilia rahvusmeeskond esimest korda, võites Iraani rahvusmeeskonna. Teises turniiris võistlesid Venemaa ja Tahiti võistkonnad ning venelased võitlesid. Nad näitasid, et nad on üks parimaid riike, kes mängivad rannas jalgpalli. Kontinentidevahelise karika võitis jälle Brasiilia ja seejärel Iraan. Mõlemal korral viimastel võistkondadel mängisid vene vastu, kes ei saanud 2012. aasta saavutust korrata. Kuid Venemaal on tõesti teada, kuidas rannapiltidega mängida - selle meeskonna võitis järgmise kahe aasta jooksul Intercontinental Cup. Ja mõlemal korral võitis Brasiilia rahvusmeeskond. Nagu näete, on rannapiltide vaheline kontinentidevaheline karikas väga erinev sellest, mida peetakse suurt jalgpalli.

Copyright © 2018 et.unansea.com. Theme powered by WordPress.