Uudised ja ühiskondKuulsused

Šveitsi tennisimees Schnider Patti: elulugu, spordialane karjäär, isiklik elu

Шнидер , биография которой представлена в этой статье, является одной из наиболее знаменитых швейцарских теннисисток. Patty Schnyder , kelle biograafia on käesolevas artiklis esitatud, on üks kuulsamaid türgi vapustajaid. Tema spordikarjäärist sai ta paljude mainekate turniiride võitjaks.

Esimesed edu suurtes spordis

Патти появилась на свет в декабре 1978 года в Базеле. Schnider Patti sündis detsembris 1978 Baselis. . 14-aastaselt võitis Šveitsi tennisemängija esmakordselt ITFi turniiri . Шнидер стала постоянно принимать участие в профессиональных соревнованиях, попав даже в ТОП-100 лучших теннисисток планеты. 1994. aastal hakkas Patti Schnyder pidevalt professionaalsetes võistlustel osalema, kogudes isegi TOP-100 parimaid tennisetegijaid planeedil.

1995 tõi esimesed tõsised saavutused sportlasele. в словацкой Нитре, где уверенно обыграла в трех сетах чилийку Барбару Кастро. 14. mail võttis ta Slovakkia Nitra- i ITFi turniiri finaali, kus ta võitis kindlalt Tšiili Barbara Castro kolmes komplektis. Патти стала победительницей аналогичных соревнований в Прешове . Nädal hiljem sai Schnider Patti sarnase võistluse võitja Presovis . (6:0, 6:1). Seekord ei jätnud ta Tšehhi naisel Jana Ondroussovele võimalust (6: 0, 6: 1).

в Курелье , а в сентябре дошла до финала в Афинах. Kuu aega hiljem võitis Šveitsi kodumaine tenniser järgmisel ITF turniiril Kurelia ja jõudis Ateenas finaalidele septembris. дебютировала в Цюрихе на соревнованиях под эгидой WTA . Samal aastal tegi Schnyder oma debüüdi Zurichis WTA egiidi all toimuvatel võistlustel. Edukad etendused võimaldasid tal hooaja lõpetada reitingu 152. reas.

Шнидер , теннис для которой стал не только увлечением, но и способом зарабатывания больших денег, продолжала активно выступать на международных соревнованиях. 1996. aastal jätkas rahvusvahelistes võistlustes aktiivselt konkureerivat Patty Schnyderit , kus tennist sai mitte ainult hobi, vaid ka võimalus teenida suurt raha. в испанской Мурсии . Ta suutis aprillis murda Murcia Hispaania ITFi turniiri finaali. Septembris kordas ta seda tulemust Bratislavas. в Карловых Варах (Чехия), где уступила в трех сетах бельгийке Руксандре Драгомир. Nädal hiljem jõudis sportlane esmakordselt oma karjäärile WTA turniiri finaalis Karlovy Vary'is (Tšehhi Vabariik), kus ta kaotas kolmes komplektis Belgia Ruxandre Dragomiriga.

Патти стала участницей Олимпийских игр в Атланте, где она завершила выступления в первом круге. Samal aastal sai Schnider Patty Atlantas olümpiamängudeks, kus ta lõpetas etendused esimeses voorus. Ta pani oma debüüdi Grand Slam turniiridel. Оупен " 18-летняя спортсменка не смогла пройти квалификацию, зато ей удалось пробиться в основную сетку соревнований в Лондоне и Париже. 18aastase Australian Openi sportlane ei saanud kvalifitseeruda, kuid tal õnnestus siseneda Londoni ja Pariisi peamistesse võistlustel. в 1996 году - 58 место в одиночном разряде. Kõrgeim hinnang Schnyderis 1996. aastal - 58 liiget Suurbritannias.

Sisenege tennise maailma eliidist

Open Шнидер Патти сотворила маленькую сенсацию, когда сумела пробиться в четвертый круг соревнований. Aastal 1997 avas Austraalia avatud kohus Schnider Patty väikese tunne, kui ta õnnestus siseneda konkursi neljandasse vooru. . Lisaks võitis ta võidetud mängu Yves Mayorli kaheksandas numbris . Erinevatel turniiridel edukalt rääkides tõusis tennisemängija hooaja lõpuks maailma järjestuses 26. kohale.

. Järgmine aasta sai üheks kõige edukamaks kogu Schnyderi karjääri jaoks. в австралийском Хобарте , а месяц спустя в финале аналогичных соревнований в Ганновере обыграла в трех сетах чешку Яну Новотну . Ta alustas hooaega Austraalia Hobarti WTA turniiril ning kuu aega hiljem Hannoveri sarnaste võistluste finaalis võitis ta Janu Novotni kolmes komplektis. не было равных на грунтовых кортах Мадрида, а в июле - австрийского Мариа- Линковица и итальянского Палермо. Mai ei olnud Patty Madridi maa kohtul võrdne ning juulis - Austria Maria- Linkovitz ja Itaalia Palermo.

Samavõrd edukad olid etendused kahekordsetes üritustes. Шнидер победила на турнире WTA в Гамбурге, а также дошла до финала в Палермо и Амелии- Айленд . Austraalia Barbara Shette Schnyderi duellis võitis WTA turniir Hamburgis ja saavutas ka lõpliku Palermo ja Amelia saare .

Mitte edukalt Grand Slam turniiridel. " и US Open Патти Шнидер дошла до стадии четвертьфиналов. Kohtudes jõudis "Rollan Garros " ja USA Open Patti Schnyder veerandfinaali staadiumisse. See andis talle õiguse osaleda Grand Slam Cupis. , но в решающем поединке уступила знаменитой Винус Уильямс. Sellel turniiril võitis ta esimese reketi maailmas sel ajal poolfinalis Martin Hingise , kuid otsustaval duelis kaotas kuulsa Venus Williamsi.

1998. aasta augustis võitis sportlane 11. kohal maailma üheteistkümnendas kohas ja 29 kahekordne kategooria.

Pärast suurepäraselt veetavat hooaega Šveitsi tennisejõu karjääris oli kindel majanduslangus. выиграла два турнира WTA в Голд -Косте (Австралия) и Паттайе (Таиланд), а также несколько раз доходила до финалов как в одиночном, так и в парном разряде. Järgmise kolme aasta jooksul võitis Schnyder kaks võitlust WTA Gold Coast'is (Austraalias) ja Pattayas (Tai) ning jõudis mitmel korral nii ühe kui ka kahekohalise finaali. ни разу не смогла пробиться дальше четвертого круга. Grand Slam turniiridel Patty ei ole kunagi suutnud läbi neljanda vooru läbi murda.

Tähe tagasitulek

Патти начала возвращать себе статус звезды мирового спорта. Alates 2002. aastast hakkas Schnider Patty taastama maailmameistri staatuse. в Чарльстоне и на турнире WTA в Цюрихе, швейцарка снова сумела ворваться в Топ-20. Olles võitnud Charlestoni superturniiri ja Zürichis toimunud WTA turniiri finaalis, suutis Šveits uuesti mängida Top-20.

снова громко заявила о себе в 2005 году. Schnyder kuulutas ennast 2005. aastal tagasi järk-järgult. , еще в трех дошла до финала. Ta võitis kaks WTA turniiri , jõudis veel kolmele võistlusele . впервые в карьере попала в Топ-10, заняв 7 место. Sel hooajal sai Patty karjääri esimese koha kümnendal kohal, viimistlus seitsmes.

не удалось выиграть ни одного престижного турнира, но постоянное попадание в финалы и полуфиналы позволило ей сохранить прописку в десятке лучших теннисисток планеты Järgmisel aastal Schnyderil ei õnnestunud võita ühegi maineka turniiri, kuid pidev kokkulangevus finaalidel ja poolfinaalis lubas tal säilitada elamisluba kümnes tenisaatoris planeedil

Hasartmängukarjääri lõpuleviimine

Шнидер продолжала регулярно пробиваться в финалы турниров, но случалось это все реже. Pärast kahte hiilgavat hooaega jätkas Patty Schnieder regulaarselt turniiride finaalide katkemist, kuid see juhtus siiski vähem. Grand Slam turniiridel ei suutnud ta kunagi ületada neljandat vooru üksikutega ja seejärel veerand viimast kahekordsetest võistlustest.

начали преследовать травмы: сначала были проблемы со ступней, а затем - с ахилловым сухожилием. 2010. aastal hakkas Schnyder vigastusi jätkama: kõigepealt tekkisid probleemid jalga ja seejärel Achilleuse kõõlusega. приняла решение завершить игровую карьеру. 2011. aasta mais otsustas Patty mängukarjääri lõpetada.

снова начала выступать на турнирах ITF , сумев за два сезона дважды в них победить. Neli aastat hiljem hakkas Schnyder uuesti ITF turniiridel võistlema, olles õnnestunud kahel hooajal võita.

Šveitsi rahvusmeeskonna etendused

Шнидер , достижения которой на то время говорили за нее, впервые была приглашена защищать честь своей страны в Кубке Федерации в 1996 году. 18-aastane Patty Schnyder , kelle saavutused sel ajal tema jaoks rääkisid, kutsuti esmakordselt kaitsma oma riigi au 1996. aastal Föderatsiooni karikas. Ta sai kuus võitu seitsme mänguga, aitas Šveitsil teise maailmaruumi tõusta.

Хингис Шнидер обыграла в решающем матче словацкий дуэт Габшудовой - Зрубаковой , а затем участвовала в разгроме аргентинской команды. Aasta hiljem, Martine'iga seotuna, võitis Hingis Schnieder otsustaval võistlusel Slovakkia duo Gabshudova - Zrubakova ning osales seejärel Argentiina meeskonna lüüasaamisel. See võimaldas Šveitsi meeskonnal jõuda eliidi osakonda.

и Хингис своими победами в Кубке Федерации сотворили маленькое чудо, доведя свою команду до финала, где они уступили Испании. 1998. aastal lõid Schnyder ja Hingis koos oma võitudega Föderatsiooni karikas väikese ime, tuues oma meeskonna finaali, kus nad kaotasid Hispaaniasse.

Tennise mängija isiklik elu

Патти вышла замуж за Райнера Хоффмана, который впоследствии стал ее тренером. 2003. aasta detsembris Schnider Patty abiellus Rainer Hoffmaniga, kes hiljem sai tema treeneriks. Nende abielu kestis kümme aastat: abikaasa majanduslikest mehhanistest tingituna esitas tennisija abielulahutuse kohta.

родила дочь Ким Айлу от нового гражданского мужа Яна Хейно . Aasta hiljem sünnitas Schnyder Kim'i tütre Ayla uue tsiviilmehe Jan Heino .

Copyright © 2018 et.unansea.com. Theme powered by WordPress.